вторник, 12 января 2021 г.

ВИХОВНІ ЗАХОДИ

 

ВИХОВНІ ЗАХОДИ


Мир на землі – це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ,
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ.

Мир на землі – це росяні світанки,
Краса і творчість, пісня у гаях.
Мир на землі – це вечори і ранки
Із радістю і щастям у серцях.

Мир на землі – це дім і мама, й тато,
Й любові стільки – просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті – хліба коровай.

Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар – щастя і любов.
Надія Красоткіна

   Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.



     Міжнаро́дний де́нь ми́ру встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 р. і відзначалася в 3-й вівторок вересня, згодом Генеральна Асамблея в резолюції 55/282 від 7 вересня 2001 р. ухвалила, що починаючи з 2002 р. Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня.



     Асамблея заявила, що День миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.
     В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Президента України № 100 від 5 лютого 2002 р.












ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ТВАРИН   

Рішення відзначати Всесвітній день захисту тварин було прийнято 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, який проходив у Флоренції в 1931 році. Товариства захисту тварин багатьох країн світу заявили про готовність щороку організовувати масові заходи для захисту довкілля, підвищення активності в захисті тварин. Дата 4 жовтня була вибрана не випадково. Це день Франциска Ассизського – католицького святого, якого вважають покровителем тварин. За переказами, святий міг спілкуватися з тваринами і проповідував птахам. В Україні День захисту тварин, які є однією з важливих складових довкілля та екосистем, відзначають також щороку 4 жовтня. Постійний їхній захист передбачає стаття 51 Закону України «Про тваринний світ», згідно з яким ведеться державний облік та кадастр тваринного світу, порядок проведення таких робіт визначено Постановою Кабінету Міністрів України №772 від 15 листопада 1994 року.





ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ

Відзначати це свято вперше запропонували учасники волонтерського руху "За доброту", що виник в Японії у 1997 році. Датою для нього був обраний день відкриття у 1998 році в Токіо I-ї конференції Всесвітнього руху доброти. Офіційно Всесвітній день доброти був заснований у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на III конференції Руху доброти.

Всесвітній день доброти це свято дії, тому й заходи, приурочені до цього пам'ятного дня, завжди спрямовані на допомогу нужденним людям. Воно має надихати людей на добрі вчинки і сприяти за допомогою їх поліпшенню життя в світі.

   




ВІТАМІННИЙ СВІТ

Мета: дати поняття про поживні речовини, які містяться у фруктах та овочах; розширити уявлення про фрукти, овочі та ягоди; поглибити знання про користь вітамінів та мінеральних речовин; виховувати культуру харчування, дбайливе ставлення до свого здоров'я.

  Слово "вітаміни" походить від латинського слова "віта" – життя. Назва ця не випадкова. Якщо вітамінів не вистачає., людина важко хворіє. Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму.
 Людині, для нормального зростання та розвитку необхідні різноманітні вітаміни. Позначаються вони латинськими літерами - A, B, C,D та ін. Якщо людина з їжею одержує достатню кількість вітамінів та мікроелементів, вона менше хворіє, має гарний настрій та вигляд.
   Які ж існують вітаміни?

ВІТАМІН А 

 Вітамін А - сприяє росту та нормальному зору. Зустріти вітамін А можна у моркві, маслі, сирі, яйцях, помідорах, гарбузі, зеленій цибулі.


ВІТАМІН В

 Вітамін В - потрібен для розумової, фізичної активності та праці. Міститься у вівсяній та гречаній крупах, горосі, м'ясі, квасолі.


ВІТАМІН С  

 Вітамін С - сприяє росту та захисту імунітету. Міститься в капусті, картоплі, цибулі, помідорах.

ВІТАМІН D

 Вітамін D - зміцнює кістки. Міститься в молоці, сирі, рибі.




 
ПРИЧИНИ ВЖИВАТИ В ЇЖУ ОВОЧІ ТА ФРУКТИ

Незамінне джерело вітамінів та мінералів.
Щоденно вживаючи свіжі овочі та фрукти, ми отримуємо необхідну кількість вітамінів А, С, Е, В1, В2, В6, К, РР. Крім того багато заліза, калію, магнію, кальцію, фосфору та інших мікроелементів. Завдяки цим речовинам відбуваються процеси кровотворення, зміцнюється імунітет, забезпечується нормальна діяльність всіх органів та систем.

Запорука молодості та довголіття.
Старіння – це процес окислення, а вживання в їжу антиоксидантів дозволяє уповільнити цей процес, а значить і старіння нашого організму. Крім того вони попереджують розвиток онкологічних захворювань. В овочах та фруктах міститься велика кількість антиоксидантів, але вони залишаються активними лише протягом декількох годин, потім гинуть. Тому вживати їх потрібно регулярно. Це сповільнить процес старіння і збереже Вашу красу та здоров’я.

Рятують від інфаркту та інсульту.
В даному випадку мова йде про холестерин, який накопичується у внутрішній стінці судин і призводить до розвитку серцево-судинних захворювань та їх ускладнень. Знизити його рівень в крові теж допоможуть фрукти і овочі. Холестерин потрапляє в організм з тваринною їжею. В рослинній їжі холестерину немає, натомість є пектин та клітковина, які допомагають виводити шкідливий холестерин з організму.

Забезпечують хороший настрій.
Фрукти та овочі містять речовини (селен, фолієву кислоту, калій, вітамін С), які сприяють виробленню ендорфінів – так званих “гормонів щастя”. Тому, якщо у Вас поганий настрій, з’їжте порцію фруктів і Вам одразу захочеться посміхнутися.

  Для того щоб організм отримав повноцінну дозу усіх необхідних йому речовин протягом дня слід вживати принаймні 5 порцій фруктів та овочів. Порція – це розмір Вашої пригоршні. 5 порцій дорослої людини міститимуть приблизно 500 г овочів і фруктів. І не забувайте, важливо, щоб на столі було різноманіття, тільки так організм отримає оптимальну кількість корисних речовин і вітамінів.



КУЛЬТУРНА ЛЮДИНА



Мета: ознайомити здобувачів освіти з основами культурної поведінки; виховувати культуру поведінки у здобувачів освіти.

Бібліотекар:  Культура поведінки людини — важливе вираження її духовного багатства, уміння спілкуватися з людьми. Правила поведінки людини в суспільстві складалися упродовж багатьох віків.

Культурна людина завжди чемна, привітна, завжди привітається, попросить вибачення. Культурна завжди допоможе ближньому – перейти дорогу дитині, донести важкі сумки бабусі, нагодувати голодну людину.

У спілкуванні з культурною людиною завжди почуєш такі слова: прошу, пробачте, дякую, спасибі, вибачте, будь-ласка, щиро дякую.



Правила поведінки на вулиці:

1. Перед тим, як вийти на вулицю, подивись у дзеркало — чи все гаразд у твоєму костюмі.
2. Зустрівши знайомих, вітайся першим.
3. Вітаючись зі старшими, першим руки не подавай. Почекай, поки це зроблять вони.
4. Вітаючись, зніми кашкет або капелюх і не одягай, поки не потиснеш руки.
5. Подаючи руку, зніми з неї рукавичку.
6. Якщо назустріч іде старший за тебе або дівчинка — дай дорогу.
7. Якщо поруч послизнувся перехожий — підтримай його під руку. Якщо він упав — допоможи підвестися.

8. Сідаючи в трамвай або автобус, пропусти першим у двері свого супутника або супутницю. Якщо підійде дідусь, бабуся або жінка з маленькою дитиною — пропусти їх уперед.
9. Бажаючи звернути на що- небудь увагу свого супутника, не показуй пальцем — зумій показати поглядом.
10. Переходь вулицю тільки в місцях, позначених знаком переходу.
11. Переходячи вулицю, подивися спочатку ліворуч — чи не рухається на тебе транспорт. Дійшовши до середини, подивися праворуч — чи не загрожує звідти небезпека.
12. Не перебігай вулицю перед транспортом, що рухається. Почекай, поки він зупиниться або проїде.
13. Якщо на перехресті є світлофор, переходь вулицю лише на зелене світло.
14. Автомобілі, автобуси, тролейбуси, що стоять, обходь тільки ззаду, трамвай — тільки спереду.

Правила поведінки у громадських місцях:

1. Коли буваєш у театрі, кіно, читальні, музеї, на виставці, лекції, пам'ятай, що ти тут не сам. Поряд із тобою — твої товариші. Поводься так, щоб не заважати їм.
2. Приходь у театр своєчасно. Адже всі актори, музиканти, ка¬пельдинери, працівники сцени прийшли заздалегідь. Вони подба¬ли про те, щоб тобі не довелося чекати початку. Будь чемний щодо них і не запізнюйся теж.


3. Краще прийди до театру на 10—15 хвилин до початку, щоб не поспішаючи роздягтися, поправи¬ти зачіску, купити і прочитати програму, знайти своє місце.
4. Номерок від пальта сховай у кишеню. Якщо будеш крутити його в руках, упустиш під час дії, а то й загубиш у темряві.
5. Пробираючись до свого місця, проходь уздовж ряду облич¬чям до тих, хто сидить. Якщо прий¬шов із дівчинкою, дай їй пройти поперед себе і сісти першою.
6. Коли ти вже сів, а повз тебе хто-небудь проходить, підведись і дай дорогу.
7. Сідай на те місце, яке по¬значене на квитку. Якщо твоє місце виявиться зайнятим і його не схочуть звільняти, не заводь суперечки, попроси чергового з'я¬сувати непорозуміння.
8. Під час дії не розмовляй. Поділитися думками з товаришем зможеш під час антракту.
9. Не постукуй ногою в такт музиці — це заважає слухати су¬сідам.
10. Не аплодуй під час дії, до¬чекайся кінця вистави.
11. Не кричи після кінця дії «біс». Це слово означає, що ти просиш артистів повторити ще раз. «Біс» кричать на концерті, де можна повторити арію або танок, а не на виставах.
12. Не їж під час дії, потерпи до антракту.
13. В антракті також не мчи галопом до буфету, а пробираю¬чись до прилавка, не розштовхуй присутніх. Адже ти прийшов до театру не ласувати, а дивитися виставу.
14. Якщо тобі дали гроші на цукерки або тістечко, запроси в буфет свою супутницю.
15. В антракті розмовляй тихо, так, щоб чув тільки твій співроз¬мовник. Будь скромним — не ду¬май, що всіх цікавить саме твоя думка про виставу, картину, лек¬цію.
16. Не піднімайся з місця, доки не опустять завісу. Часто останні слова п'єси — найважливіші.
17. Не поспішай у гардероб за своїм одягом. Скільки б не було в театрі людей, усі встигнуть одяг¬тися за 15 хвилин.
18. Сидячи в читальні, не роз¬мовляй із сусідами навіть пошеп¬ки. Цим ти заважаєш читати не тільки їм, а й іншим читачам.
19. Пам'ятай про те, що після тебе цю саму книгу чита¬тимуть сотні твоїх товаришів. Не загинай сторінок, не бруд¬ни їх пальцями, не пиши нічо¬го на полях. Хай після тебе книга залишається такою ж чи¬стою, як була.
20. Оглядаючи музей або вис¬тавку, не чіпай руками виставлені предмети. Уяви, на що вони пе¬ретворяться, коли кожен із тисяч відвідувачів торкатиметься їх.


Інтелектуальна гра «Закінчи речення»

1. Усі знають, що суп треба їсти, а не… (сьорбати).

2. Усі знають, що снідаючи, обідаючи чи вечеряючи за столом не… (розмовляють, не рухають ногами).

3. Ніж тримають у… (правій), а виделку у… (лівій) руці.

4. У дверях уперед пропускають… (дорослих, дітей, дівчат).

5. Зустрічаючись зі знайомими, необхідно… (вітатися).

 6. Завжди сидіти треба… (рівно), а не… (лежати, витягувати ноги).

7. Хліб треба брати… (руками), а не виделкою.

8. Ідучи по вулиці з товаришем, не… (говори голосно, не плюйся, не розмахуй руками).

9. Заходячи в міський транспорт із рюкзаком за плечима,… (зніми його), щоб не штовхати пасажирів.

10. Отримавши якусь послугу, завжди… (дякуй)

11. Подавай пальто… (бабусі, матері, дівчатам).

12. Звертаючись на вулиці до незнайомої людини, вживаємо слова… (вибачте, добродію, шановний).


ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА:

1. https://naurok.com.ua/vihovna-godina-viktorina-malenki-znavci-etiketu-120989.html

2. https://library.snau.edu.ua/wp-content/uploads/2019/08

3. https://vseosvita.ua/library/kultura-povedinki-62345.html

4. https://vseosvita.ua/library/urok-kultura-povedinki-ucna-172525.html

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПТАХІВ

Міжнародний день птахів - екологічне свято, яке відзначається щорічно, 1 квітня. Воно було започатковане у США в 1894 році. Птахи живуть на нашій планеті понад 150 млн. років, маючи найрізноманітніший зовнішній вигляд і спосіб життя.
З птахами пов'язано безліч пісень, казок, прикмет, звичаїв. Птахи - символ волі, це політ, це нестримна енергія, це Всесвіт!



ДЕНЬ КОСМОНАВТИКИ

Щорічно, 12 квітня, на честь першого польоту людини в космос відзначають Деь космонавтики.
12 квітня 1961 року космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток-1" вперше в світі облетів орбіту Землі.


 

ВІРУС ПОЗИТИВУ




ДЕНЬ МІСТА



Перша офіційна письмова згадка про Кривий Ріг знайдена в "Розписі заснованих поштових станцій по річці Інгулець від Кременчука до Херсона" і датована 27 квітня (8 травня) 1775 року.

У XVIII столітті Кривий Ріг став великим запорізьким поселенням у складі Інгулецької паланки Запорізької Січі, з першої третини XIX століття - перетворено на військове поселення. У 1860 році Кривий Ріг набув статусу містечка у складі Херсонської губернії, а з 1919 року Кривий Ріг - повітове місто у складі Катеринославської губернії.

Свою назву місто отримало від форми кривого мису (рогу) на злитті річок Інгулець і Саксагань, де було засновано перше поселення. За іншою версією назва виникла від запорізького козака Рога, прозваного "Кривим", що оселився у цьому мальовничому місці.

Зараз місто Кривий Ріг займає територію площею 430,0 км2 і має протяжність з півночі на південь 126 км (найбільша в Європі) та ширину до 20 км .





ЗБЕРЕЖИ ЗДОРОВ'Я



ЧОРНОБИЛЬ. ТРАГЕДІЯ. ПАМ'ЯТЬ

Вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався о 1-й годині 24-й хвилині в ніч на 26 квітня 1986 року, і чутки про нього вже того ж дня почали поширюватися в Києві й області. В результаті вибуху виникла пожежа, на гасіння якої були кинуті спочатку сили пожежників самої станції, а потім і підкріплення з різних пожежних частин Київщини. О п’ятій ранку вогонь вдалося приборкати, але всім, хто тоді був свідком аварії і побачив її реальні наслідки, відкрилася жахлива картина зруйнованого четвертого реактора і машинного залу станції. Прилади показували, що рівень радіації в тисячу й більше разів перевищував гранично допустимі норми.



1 ЖОВТНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗИКИ






ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТВАРИН






ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ

МОЛОДЬ ЗА БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ





























Комментариев нет:

Отправить комментарий

  ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК "В НАС ЄДИНА МЕТА - УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!" З 1 по 31 жовтня в рам...